Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 193

Wszystkich 265414

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 MARCA 2023

4 Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, przeniesioną z dnia dzisiejszego. Na wieczorną Eucharystię o 17:00 i nabożeństwo do św. Józefa zapraszamy szczególnie mężów i ojców. Nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

2. W środę Msza święta z nowenną o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o 16:30 w intencji małżeństw naszej parafii oraz dla dzieci w sobotę o 9:00, natomiast w kaplicy w Targowisku w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15.

 

4. Uczniów klas VII z naszej parafii, a uczących się poza naszą parafią, zwłaszcza w SP w Grodkowicach ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w czwartek w salce po Mszy świętej wieczornej.

 

5. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W związku z tym będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Dlatego dziś i w ciągu tygodnia można odebrać w zakrystii deklaracje do wypełnienia, którą przynosimy w sobotę na poranną Mszę świętą o 6:30, podczas której złożymy specjalne przyrzeczenia.

 

6. Chorych i starszych Parafian planujemy odwiedzić z posługą sakramentalną na Święta tuż przed Niedzielą Palmową. Szczegóły i zapisy od przyszłej niedzieli.

 

7. Rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni odbędą się od najbliższego poniedziałku 20 marca do środy 22 marca w szkole oraz w kościele parafialnym św. Pawła. Prosimy rodziców, aby zwrócili uwagę na udział w nich swoich dzieci.

 

8. Planowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej. Odjazd autokaru w Wielki Piątek o godz. 3:00 z parkingu przy kościele. Koszt 30 zł. autokarem (50 osób) lub 50 zł. busem. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę Parafianom z Książnic. W najbliższą sobotę na 7:00 prosimy kolejne rodziny: Migdał 15, Lech 167, Mętel 12, Smaga 131, Lonka 109, Wiej 150, Drożdżak 115, Więcław 17, Woś 8, Konieczny 105, Rusek 71.

 

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele inwestycyjne w naszej parafii, natomiast podczas następnych Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiary na kwiaty oraz wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

11. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć ofiarami do puszek Stowarzyszenie DOBROSŁAW, które pomaga w leczeniu 13-letniej Kornelii, doświadczonej szeregiem wad rozwojowych i autyzmem.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego, w którym polecamy artykuły dotyczące medialnego ataku na św. Jana Pawła II.

 

13. Informujemy, że jest możliwość parkowania samochodów na nowej kostce obok domu parafialnego. Wjazd na parking możliwy jest tylko od strony kontenerów na śmieci.

 

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisław Łaskarzewski z Grodkowic oraz śp. Włodzimierz Pilch z Książnic. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

15. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dużo sił duchowych na kolejny tydzień Wielkiego Postu.

Polecamy

Polecamy

Polecamy