Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 158

Wszystkich 265379

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 12 - 19 MARC 2023

3 Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z Nowenną o godz. 17:00, a wcześniej modlitwa różańcowa.

 

2. Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00. W najbliższy piątek dodatkowa Droga Krzyżowa dla młodzieży o 19:00. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież klas VII i VIII w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15.

 

3. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą ze specjalnym kazaniem dla nich w następną niedzielę o godz. 11:00. Po liturgii indywidualne błogosławieństwo dzieci.

 

4. Caritas Parafialna rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki z przeznaczeniem ofiar dla potrzebujących. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy złożyli dary w ramach Akcji PACZKA dla Ukrainy.

 

5. W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy w parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych. Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za pomoc przy organizacji tych szczególnych dni, a Pani Kindze wraz z dziewczętami z DSM za oprawę muzyczną w kościele podczas liturgii. Dziękujemy również P. Tomaszowi Jasińskiemu za przewóz dzieci ze szkół do naszego kościoła.

 

6. Od kilku tygodni trwają prace przy parkingu kościelnym. Po ułożeniu kostki na parkingu wzdłuż plebanii, prace przeniosły się za budynek kościoła. Przepraszamy za utrudnienia przy parkowaniu samochodów i prosimy o wyrozumiałość.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Rajca 239, Sroka 205, Długosz 241, Gaca 79, Filipek 186, Kowalski 76, Łach 153, Kadłuczka 188, Frydel 8, Martyka 6, Wiśniowski 240.

 

8. Bóg zapłać za ofiary dziś na tacę, które przeznaczymy na wywóz śmieci cmentarnych oraz za specjalną ofiarę na ogrzewanie kościoła z Targowiska.

 

9. Zapraszamy do nabycia nowego nr Gościa N., w którym polecamy blok tekstów z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka. Są też marcowe numery Promyczków dla dzieci.

 

10. Naszym Parafianom i Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na każdy dzień!

Polecamy

Polecamy

Polecamy