Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 24

Wszystkich 259527

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 29 STYCZNIA - 05 LUTEGO 2023

4 Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że dziś o 15:30 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Suchoraby wraz z Panią Edytą zapraszają na wspólne kolędowanie w naszym kościele.

 

2. W związku z tym, że rozpoczęły się ferie zimowe, w najbliższym tygodniu w poniedziałek i środę nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o 17:00, a wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 17:00. W Targowisku Msza święta o 16:00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji.

 

5. W piątek w liturgii wspominamy św. Błażeja, bpa i męczennika. Na porannej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo świec i gardła.

 

6. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego:

  • spowiedź święta będzie w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

7. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy o 7:00.

 

9. Dziękujemy Róży św. Kingi za poprowadzenie różańca w styczniu. O poprowadzenie modlitwy w lutym proszona jest Róża św. Marii Magdaleny z Łężkowic (Zelator - Zdzisława Włodek).

 

10. W piątek po wieczornej Mszy świętej i adoracji planujemy demontaż szopki i choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, młodzieży oraz lektorów o pomoc.

 

11. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wyrażamy wdzięczność za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w progach Waszych domów, za wspólną modlitwę z domownikami, za każde dobre słowo i poczęstunek. Jest nam niezwykle miło, że wielu Parafian żywo interesuje się sprawami Kościoła, duszpasterstwem w naszej wspólnocie i wyzwaniami, jakie stoją przed nami. Postaramy się na miarę naszych możliwości, z Bożą i Waszą pomocą sprostać niektórym z nich. Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy, z których znaczną część przeznaczymy na ogrzewanie budynku plebanii, na starszych i chorych kapłanów w diecezji oraz utrzymanie naszego seminarium w Tarnowie.

 

12. W związku z licznymi zapytaniami o wykup miejsca na naszym cmentarzu parafialnym, informujemy, że na najbliższym spotkaniu Rady Parafialnej w lutym ustalimy nowe stawki za miejsce pod wykonanie piwniczki.

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy tym razem Parafian z Książnic: Serafin 82, Lech 168, Gajdzicki 135, Bieniek 234, Serafin 252, Lech 35, Pagacz 35a, Pagacz 246, Woźnica 54.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na cele inwestycyjne, które w całości przeznaczymy na wypłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła i plebanii. Ostatni rachunek za ogrzewanie za okres od 11.10 do 31.12.2022 wyniósł 19.601 zł. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 49. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II pokazujący bezpodstawność ataków skierowanych w stosunku do jego osoby i świętości.

 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Jach z Targowiska i śp. Tadeusz Smaga z Książnic. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży szkolnej udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Polecamy

Polecamy

Polecamy