Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 204250

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 18 - 25 WRZEŚNIA 2022

25 Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek - Św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy męcz.,

• w środę - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

• w piątek - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

3. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej uczniów klas 7 z terenu naszej parafii, a uczących się w szkołach poza naszą parafią.

 

4. W środę Msza święta z nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

5. W najbliższy piątek 23 września w kościele parafialnym w Iwkowej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wyjazd do Iwkowej będzie w piątek o 16:00 z parkingu przy kościele. Powrót do Łężkowic około godz. 21:00.

 

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw o trzeźwość narodu. Polecajmy tę ważną sprawę w naszych modlitwach.

 

7. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 16:00.

 

8. W dniu dzisiejszym nasz Ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Polecamy Go Sercu Pana Jezusa i życzymy zdrowia oraz opieki patrona św. Stanisława Kostki.

 

9. W dniach 23-25 września w parafii św. Mikołaja w Bochni odbędzie się Kurs Maria Magdalena. Są to weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu, w czasie których każda kobieta ma okazję odkryć swoje duchowe piękno w relacji z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej www.semeia.pl.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Puścizna 522, Sitek 377, Wójcik 401, Wróbel 294, Świętek 395, Piwowarczyk 271, Czerczak 283, Włodarczyk 300, Olszewski 352.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za śmieci cmentarne. W ostatnim czasie poprawiono schody wejściowe do naszego kościoła, natomiast na wiosnę przyszłego roku planujemy ich gruntowny remont. Obecnie wykonujemy elewację dolnej części budynku plebanii wraz z wymianą okien w pomieszczeniach piwnic oraz chcemy dokończyć remont schodów wejściowych do plebanii, by wreszcie uruchomić główne wejście do kancelarii od strony drogi. W związku z tym ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na trwające prace. Prosimy o ofiarność.

 

12. W dniach 18-25 kwietnia 2023 roku odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa w tej pielgrzymce proszone są o odebranie umów w zakrystii i najpóźniej do wtorku dostarczenie do kancelarii parafialnej podpisanych umów wraz z potwierdzeniem wpłaconej zaliczki. Są jeszcze wolne miejsca.Chętni proszeni są o kontakt z panem Michałem Szostakiem pod nrem tel. 530 509 447.

 

13. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego, w którym mamy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio: Stary Testament Księgi Historyczne cz. II.

 

14. Serdecznie dziękujemy zespołowi "Czeremszyna" z Ukrainy za ubogacenie nas swoim śpiewem podczas każdej Mszy świętej. W związku z tym, że członkowie zespołu sprawują opiekę nad domem dziecka w Ukrainie, zachęcamy do wsparcia prowadzonego przez nich dzieła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć płytę z nagraniami zespołu.

 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Krzysztof Włodarczyk z Targowiska. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

 

16. Na najbliższy tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

Polecamy

Polecamy

Polecamy