Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 204250

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 11 - 18 WRZEŚNIA 2022

24 Niedziela Zwykła

11 września 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• we wtorek - św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,

• w środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

• w czwartek - NMP Bolesnej,

• w piątek - św. Korneliusza, papieża i Cypriana bpa i męczennika.

 

2. Z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego w środę zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy pół godziny przed wieczorną Mszą świętą ofiarując ją jako zadośćuczynienie za wszelkie przejawy agresji i nienawiści do symboli religijnych obecnych od wieków w naszej przestrzeni publicznej.

 

3. W środę nie będzie modlitwy różańcowej oraz tradycyjnej Nowenny maryjnej na zakończenie Mszy świętej.  

 

4. Uczniów klas III z terenu naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o 18:00, a po niej spotkanie organizacyjne z ks. Proboszczem na rozpoczęcie duchowego przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych.

 

5. Uczniów klas VIII zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę świętą o godz. 18:00, podczas której będzie uroczyste złożenie deklaracji i wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

6. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będziemy gościć w naszej parafii zespół "Czeremszyna" z Ukrainy, który ubogaci nas swoim śpiewem podczas każdej Mszy świętej. W związku z tym, że członkowie zespołu sprawują opiekę nad domem dziecka w Ukrainie, będzie przy tej okazji możliwość złożenia długoterminowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla wychowanków tego domu.

 

7. Spotkania duszpasterskie dla grup parafialnych w najbliższym tygodniu:

vlektorzy i ministranci w poniedziałek po Mszy wieczornej,

vkandydaci na ministrantów w sobotę o godz. 9:00,

vDSM w sobotę o godz. 10:00.

 

8. W piątek 23 września w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy na wyjazd do najbliższego piątku w zakrystii. Gdyby ktoś z naszych Parafian chciał dołączyć do Straży Honorowej prosimy, aby to zgłosić ks. Proboszczowi.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Przepraszamy za pomyłkę i dwukrotne wyznaczenie tych samych rodzin do sprzątania w lipcu i wrześniu. Natomiast pominiętą grupę rodzin z Ostrej zaprosimy na sprzątanie z okazji Wszystkich Świętych. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Sawa 443, Szar 442, Świętek 17, Puścizna 44, Zamęta 58, Mikuła 49, Dubak 178, Japa 108, Ludwa 279.  

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

 

11. Zachęcamy do nabycia GN, w którym znajdziemy broszurkę 20-stronicową: Poradnik dla rodziców "Dzieci w wirtualnej sieci" - o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu. Są też wrześniowe numery Promyczków dla dzieci.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Gminne Centrum Kultury w Kłaju ogłasza nabór do Chóru "GAUDIUM". Chętni mogą zapisać się bezpośrednio na próbach chóru w Sali Widowiskowej UG Kłaj w każdą środę i piątek o godz. 19:00 lub w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury.

 

13. Naszym Drogim Parafianom, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy