O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

OGŁOSZENIA: 11 - 18 WRZEŚNIA 2022

11 września 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• we wtorek - św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,

• w środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

• w czwartek - NMP Bolesnej,

• w piątek - św. Korneliusza, papieża i Cypriana bpa i męczennika.

2. Z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego w środę zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy pół godziny przed wieczorną Mszą świętą ofiarując ją jako zadośćuczynienie za wszelkie przejawy agresji i nienawiści do symboli religijnych obecnych od wieków w naszej przestrzeni publicznej.

3. W środę nie będzie modlitwy różańcowej oraz tradycyjnej Nowenny maryjnej na zakończenie Mszy świętej.

4. Uczniów klas III z terenu naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o 18:00, a po niej spotkanie organizacyjne z ks. Proboszczem na rozpoczęcie duchowego przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych.

5. Uczniów klas VIII zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę świętą o godz. 18:00, podczas której będzie uroczyste złożenie deklaracji i wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będziemy gościć w naszej parafii zespół "Czeremszyna" z Ukrainy, który ubogaci nas swoim śpiewem podczas każdej Mszy świętej. W związku z tym, że członkowie zespołu sprawują opiekę nad domem dziecka w Ukrainie, będzie przy tej okazji możliwość złożenia długoterminowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla wychowanków tego domu.

7. Spotkania duszpasterskie dla grup parafialnych w najbliższym tygodniu:

vlektorzy i ministranci w poniedziałek po Mszy wieczornej,

vkandydaci na ministrantów w sobotę o godz. 9:00,

vDSM w sobotę o godz. 10:00.

8. W piątek 23 września w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy na wyjazd do najbliższego piątku w zakrystii. Gdyby ktoś z naszych Parafian chciał dołączyć do Straży Honorowej prosimy, aby to zgłosić ks. Proboszczowi.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Przepraszamy za pomyłkę i dwukrotne wyznaczenie tych samych rodzin do sprzątania w lipcu i wrześniu. Natomiast pominiętą grupę rodzin z Ostrej zaprosimy na sprzątanie z okazji Wszystkich Świętych. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Sawa 443, Szar 442, Świętek 17, Puścizna 44, Zamęta 58, Mikuła 49, Dubak 178, Japa 108, Ludwa 279.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

11. Zachęcamy do nabycia GN, w którym znajdziemy broszurkę 20-stronicową: Poradnik dla rodziców "Dzieci w wirtualnej sieci" - o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu. Są też wrześniowe numery Promyczków dla dzieci.

12. Ogłoszenie społeczne: Gminne Centrum Kultury w Kłaju ogłasza nabór do Chóru "GAUDIUM". Chętni mogą zapisać się bezpośrednio na próbach chóru w Sali Widowiskowej UG Kłaj w każdą środę i piątek o godz. 19:00 lub w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury.

13. Naszym Drogim Parafianom, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!