O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

KRÓLOWEJ POLSKI 2022

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2022

„Tyś wielką chlubą naszego narodu”. /Ps/

180Maj jest szczególny dla polskiej religijności maryjnej, a to ze względu na cześć, jaką oddajemy w tym czasie NMP. Gromadząc się w kościołach, przy krzyżach i pięknie przystrojonych kapliczkach przydrożnych na nabożeństwa majowe, popularnie zwane majówkami, śpiewamy Litanię Loretańską.

Mocnym akordem jest zwykle 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy" i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją i prowadzi do swego Syna.

Prośmy dziś z ufnością Maryję, którą nasz naród wybrał na swoją patronkę, o jej dalszą matczyną opiekę nad nami.