Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

21.11.2021

 

„Królestwo moje nie jest z tego świata”./J 18,33b-37/

 

Chrystus-KrólObchodzimy dzisiaj – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Pan Jezus powiedział , że jego królestwo nie jest z tego świata. To, czego pragniemy w głębi serc, wypełni się w królestwie Chrystusa, którego przyjścia oczekujemy. Warto zadać sobie pytanie, jakim królem jest dla nas Jezus i czym jest dla nas Jego Królestwo.

 

Starajmy się przeżyć tę uroczystość z głębokim pragnieniem, by Chrystus, a nie grzech panował w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Stańmy więc przed Nim i raz jeszcze z wiarą wyznajmy: Króluj nam, Chryste!

Polecamy

Polecamy

Polecamy