Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.11.2021

 

„Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.”. /Mk 13, 24-32/

 

Michelangelo Giudizio Universale 04Pojawiają się czasami informacje o zbliżającym się końcu świata. Jakaś grupa ludzi czy pojedynczy człowiek ogłaszają konkretne daty, których są niemal pewni. Ale mijają dni, miesiące, lata, a tak zwany koniec świata nie następuje.

 

Jezus zapowiedział tę przyszłość, ale dodał, że „o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” (Mk 13,32). Dlatego chrześcijanie opierając swoją wiarę na Ewangelii nie przywiązują się do żadnych dat. Wezwani jednak są do oczekiwania i czuwania każdego dnia.

 

Powtórne przyjście Chrystusa, Syna Bożego, z dnia na dzień jest coraz bliżej. Zostanie ono według Słowa Bożego poprzedzone znakami na niebie i na ziemi. Naszym chrześcijańskim zadaniem jest oczekiwanie i przygotowanie się na ten dzień. Zatem podejmijmy na nowo drogę życia Ewangelią w sposób radykalny.

Polecamy

Polecamy

Polecamy