Osoby cierpiące na depresję

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie zawodowe znajdowały u wszystkich wsparcie i światło otwierające na życie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

03. 10.2021

„Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”.(Mk 10,2-16)

slide 81Słowo Boże kieruje dzisiaj naszą uwagę w stronę małżeństwa. Autor Księgi Rodzaju w prostych słowach przypomina o istocie powołania mężczyzny i kobiety. Małżeństwo jest związkiem między mężczyzną i kobietą, a istotą tego związku jest jedność.

Jezus w Ewangelii nie dyskutuje z faryzeuszami.  Przypomina, że człowiek został stworzony jako mężczyzna i kobieta, i obwieszcza, że dwoje będą jednym ciałem, którego nikt nie może rozdzielić: co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.

Podczas dzisiejszej Mszy św. módlmy się za wszystkie małżeństwa, aby stawały się dla wszystkich znakami więzi z Bogiem.