Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 31

Wszystkich 180614

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

X NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.06.2021

 

„Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia”. /Psalm/

 

UROCZYSTOSC WSZYSTKICH SWIETYCH 2020Fragment dzisiejszej Ewangelii napisany jest w klamrze dwóch rodzin, jakby dwóch biegunów. Na początku widzimy krewnych Jezusa, reagujących na Jego aktywność. Pewnego rodzaju popularność ich Krewniaka stanowi dla nich problem, być może powoduje jakieś utrudnienia w codziennym życiu. Stąd próbują ograniczyć Jezusowe działanie, nawet posądzając Go o szaleństwo. Jezus stanowczo się broni i przeprowadza dowodzenie o różnicy pomiędzy działaniem złego ducha a Ducha Bożego.

 

Natomiast z drugiej strony klamry mamy rodzinę, którą pokazuje Chrystus – Jego matką i braćmi są ludzie słuchający słowa Bożego i wypełniający je. Ewangelia koresponduje z pierwszym czytaniem. Tam pierwszy człowiek okazał nieposłuszeństwo, a tu Syn Boży w każdym swoim działaniu jest całkowicie poddany swojemu Ojcu.

 

My istniejemy pomiędzy tymi dwiema postawami. Kluczem naszego zbawienia jest odpowiedź na pytanie: Czyją mocą działa Jezus i wszystko co jest Jego? Albo nieco zmienione: Czy wierzę, że Jezus jest obietnicą mojego zbawienia?

Polecamy

Polecamy

Polecamy