Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

KRÓLOWEJ POLSKI 2021

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2021

"Tyś wielką chlubą naszego narodu" (Ps)

imagesJako dzieci narodu polskiego, gromadzimy się dzisiaj, by złożyć hołd Bogu. Gromadzimy się także, by okazać naszą miłość wobec Maryi, którą czcimy jako Królową Polski, Matkę naszego narodu.

Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy" i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją i prowadzi do swego Syna. Niech więc sławi Ją nasza pieśń, niech otacza ją nasza modlitwa i miłość, byśmy wierni Bogu i Kościołowi, stali się znakiem Chrystusa wśród narodów.

Prośmy dziś z ufnością Maryję, którą nasz naród wybrał na swoją patronkę, o jej dalszą matczyną opiekę nad nami.