Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021

„Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła”. /Mt 4,1-11/

kuszenie-jezusaGromadzimy się na Mszy Świętej w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu - czasu pokuty. W Środę Popielcową przyjęliśmy znak pokuty i nawrócenia w postaci popiołu posypanego na nasze głowy.

Dziś już na dobre wchodzimy w ten święty czas, który ma posłużyć zmianie naszego życia, ma zbliżyć nas do Boga. Sam Chrystus daje nam dziś przykład postu, modlitwy i zwycięskiej walki z pokusami.

Z ufnością powierzmy Mu nasze drogi nawrócenia. Prośmy także o wytrwałość w wielkopostnych postanowieniach i odwagę w realizacji tego, co proponuje nam Pan Jezus.