Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 70

Wszystkich 152376

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

 

„Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. /Mk 1, 7-11/

 

liturgia. wiara2Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto zwieńcza okres Narodzenia Pańskiego. Główną treścią dzisiejszej niedzieli jest prawda o Synu Bożym, który stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi.

 

Dziećmi Boga stajemy się przez wiarę i chrzest. Dlatego chrzest Jezusa kieruje też naszą uwagę na nasz własny chrzest. To okazja, aby podziękować Bogu za własny chrzest, za kapłanów, naszych rodziców i chrzestnych.

 

Módlmy się także podczas dzisiejszej Eucharystii, abyśmy potrafili stawać się umiłowanymi dziećmi Boga.

Polecamy

Polecamy

Polecamy