Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

„Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. /Mk 1, 7-11/

liturgia. wiara2Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto zwieńcza okres Narodzenia Pańskiego. Główną treścią dzisiejszej niedzieli jest prawda o Synu Bożym, który stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi.

Dziećmi Boga stajemy się przez wiarę i chrzest. Dlatego chrzest Jezusa kieruje też naszą uwagę na nasz własny chrzest. To okazja, aby podziękować Bogu za własny chrzest, za kapłanów, naszych rodziców i chrzestnych.

Módlmy się także podczas dzisiejszej Eucharystii, abyśmy potrafili stawać się umiłowanymi dziećmi Boga.