Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

2 NIEDZIELA W OKRESIE NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021

„A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. /J 1, 1-5. 9-14/

diakonos.pl homilieBędąc w miejscu i czasie często poszukumy odpowiedzi na pytania związane z początkiem, początkiem świata, początkiem ludzkości, początkiem dziejów. Sięgając do początków nie powinniśmy ograniczać się jedynie do sięgania coraz głębiej wstecz. Trzeba nam również sięgnąć wyżej - do Boga.

«Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało.»

Wszystko ma swój początek w Bogu, który cały czas jest pośród nas, z nami, przy każdym człowieku. Narodziłem się, ponieważ Bóg tak chciał. Żyję, ponieważ On tego chce. Jestem Jego stworzeniem i On okazuje mi głębię i ogrom Miłości. Czy dziękuję Mu za to? Czy dziękuję za każdy dzień mojego życia?