Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA 2020

BOŻE NARODZENIE

25.12.2020

„Na początku było Słowo”.  /J 1, 1-5. 9-14/

SAVE 20201225 101323W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii.

To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Podziękujmy Mu za tę obecność, za to że stał się Bogiem z nami.

Przyjmijmy zatem Tego, który przychodzi do swojej własności i dzielmy się Nim z naszymi bliskimi podczas naszego rodzinnego świętowania.