Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 155

Wszystkich 127412

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2020

 

„Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie, i Barankowi”. /Ap 7,10/

 

oglo2481 listopada obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Wpatrujemy się w Kościół Tryumfujący – rzeszę świętych i błogosławionych ogłoszonych uroczyście przez Kościół i świętych anonimowych, których imion nie znamy.

 

To oni pokazują nam cel naszej wędrówki przez życie, możemy ich naśladować, uczymy się, jak dojść do doskonałości, jak osiągnąć niebo. Święci są także naszymi patronami i opiekunami, przez ich wstawiennictwo modlimy się do Boga w naszych wszystkich sprawach.

 

Wychwalajmy Boga za rzesze świętych ze wszystkich ludów i narodów. Dziękujmy Mu za dar świętości jaki otrzymaliśmy na chrzcie świętym i za jego pełną realizację w życiu wiecznym.

Polecamy

Polecamy

Polecamy