Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

WIELKI TYDZIEŃ 2018

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

25.03.2018

„Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?” /Psalm/

isusov ulazak u jeruzalem01Tradycyjnie Niedzielą Palmową, która jest pamiątką triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy w roku czas dla nas chrześcijan.

Sercem tego tygodnia będzie Triduum Sacrum, czyli trzy święte dni męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Przeżyjmy go tak, jak przystoi to ludziom wiary.

Niech te wyjątkowe dni w roku, będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. A jego wyrazem niech będzie nasz liczny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwanie przy Chrystusie.

Program Triduum Paschalnego i adoracji parafialnej jest umieszczony pod ogłoszeniami duszpasterskimi, natomiast program adoracji i służby dla ministrantów i lektorów znajduje sie pod zakładką Liturgicznej Służby Ołtarza.

(FOTO w galerii)