Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

19.01.2020

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.”/J 1,29-34/

www.gosc3Kiedy Jan zobaczył Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Tymi słowami Jan Chrzciciel dał świadectwo o Chrystusie, wskazując na Niego jako na Zbawiciela wszystkich ludzi i prawdziwego Syna Bożego.

Każdy chrześcijanin jest powołany jak Jan Chrzciciel do dawania świadectwa o Chrystusie i wezwany, by nieść zbawienie Chrystusa do ludzi. Misję tę dobrze wypełnił św. Paweł — Apostoł Narodów, który poucza nas dzisiaj, że jesteśmy wezwani do świętości i apostolstwa.

Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.