Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 104343

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

TRZECH KRÓLI 2020

UROCZYTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2020

 

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie” /Mt 2,1-12/

 

depositphotos 53410833-stock-photo-the-illustration-of-the-holyZajaśniało nad ludzkością światło Chrystusa. To On, Bóg, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. Tę  prawdę przypomina nam co roku Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana  popularnie - Świętem Trzech Króli.

 

Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary jako Królowi, Kapłanowi i Bratu każdego człowieka.

 

Upadnijmy, jak trzej mędrcy, na twarz i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.

Polecamy

Polecamy

Polecamy