Szerzenie pokoju na świecie.

Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

TRZECH KRÓLI 2020

UROCZYTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2020

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie” /Mt 2,1-12/

depositphotos 53410833-stock-photo-the-illustration-of-the-holyZajaśniało nad ludzkością światło Chrystusa. To On, Bóg, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. Tę  prawdę przypomina nam co roku Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana  popularnie - Świętem Trzech Króli.

Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary jako Królowi, Kapłanowi i Bratu każdego człowieka.

Upadnijmy, jak trzej mędrcy, na twarz i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.