Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 28

Wszystkich 104352

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2020

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

05.01.2020

 

„Słowo stało się ciałem  i zamieszkało między nam”. /J 1,1-5.9-14/

 

diakonos.pl homilieTrwa radość ze świąt Bożego Narodzenia, radość z zamieszkania Jezusa wśród nas.

 

Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, bo Bóg jest dobry dla nas. Liturgia czytań nawiązuje dziś do istoty tajemnicy wcielenia. Oto Słowo stało się ciałem. Tym, którzy to Słowo przyjęli, dało moc, by mogli stać się dziećmi Bożymi.

  

Z pokorą i miłością przyjmijmy Boże Słowo do naszych serc i naszego życia, i prośmy nowo narodzonego Jezusa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby radość Bożego Narodzenia stała się naszym udziałem.

Polecamy

Polecamy

Polecamy