Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 87

Wszystkich 77813

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

MSZA ŚW. W NOC BOŻEGO NARODZENIA 2019

PASTERKA

25.12.2019

 

„ Dziś się narodził, Chrystus Pan Zbawiciel”. /Psalm/

 

20181225 100048„Dziś (…) narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan”. Te słowa anioła zwiastują wielką radość nie tylko ludziom którzy widzieli „Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”, ale także nam, wierzącym w XXI wieku.

 

Bóg rzeczywiście „upodobał sobie” w nas, skoro stał się małym bezbronnym człowiekiem. Nie szukajmy zatem Bożej mocy w tym, co wydaję się nam wielkie. Przyjmijmy Mesjasza, który nie wzgardził pieluszkami i żłobem.

 

Niech narodzony tej nocy Zbawiciel świata, będzie zawsze obecny w naszym życiu, napełnia nas radością i nadzieją, a Jego światłość niech zwycięża w nas to, co od Boga oddala.

Polecamy

Polecamy

Polecamy