Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 79

Wszystkich 77805

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

DZIEŃ WIGILIJNY 2019

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

24.12.2019

 

dzis-wigilia-62334Przeżywamy dzień wigilijny. Zgodnie z wielowiekową polską tradycją, w tym dniu, wieczorną porą zasiądziemy do wspólnej Wieczerzy. Niech to będzie szczególny wieczór. Niech  zapanuje wśród nas pokój, radość i przebaczenie.

 

Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej, zachowując tradycyjnie jej postny charakter. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbaiciela, łamanie opłatkiem i śpiew kolęd w oczekiwaniu na Pasterkę, która odbędzie się w naszym kościele o godz. 24.00.

 

Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Polecamy

Polecamy

Polecamy