Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

DZIEŃ WIGILIJNY 2019

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

24.12.2019

dzis-wigilia-62334Przeżywamy dzień wigilijny. Zgodnie z wielowiekową polską tradycją, w tym dniu, wieczorną porą zasiądziemy do wspólnej Wieczerzy. Niech to będzie szczególny wieczór. Niech  zapanuje wśród nas pokój, radość i przebaczenie.

Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej, zachowując tradycyjnie jej postny charakter. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbaiciela, łamanie opłatkiem i śpiew kolęd w oczekiwaniu na Pasterkę, która odbędzie się w naszym kościele o godz. 24.00.

Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.