Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 99833

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

II NIEDZIELA ADWENTU 2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

08.12.2019

 

„Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą”. /Łk 1,26-38/

 

dea3d3e207854ff1311e14350d81f536 LKażdy z czterech dogmatów maryjnych jest celebrowany w liturgicznej uroczystości. Dziś świętujemy prawdę o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, ogłoszoną uroczyście 8 grudnia 1854 roku bullą „Ineffabilis Deus” przez papieża Piusa IX.

 

Orzeczenie to wskazuje, że Maryja otrzymała od Boga wielką łaskę i została zachowana od grzechu pierworodnego. Nie jest to Jej zasługa, ale dar, który otrzymała od Boga „mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego”.

 

Wpatrując się w postać Matki Bożej Niepokalanej, prośmy Ją, aby jak najlepsza Matka wypraszała nam potrzebne łaski na drodze naszej adwentowej przemiany życia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy