Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU

07.12.2019

„A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza”.  /Mt 9, 36/

modlitwaepl.blogspotW dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa litującego się nad ludźmi, którzy „byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza”. Pan dostrzega każdego człowieka w jego indywidualnym położeniu i sytuacji. A przez litość najpełniej okazuje swoją wszechmoc. Jak zauważa papież Franciszek, „ świat dzisiaj potrzebuje miłosierdzia, współczucia i współcierpienia…”

Naśladowanie Jezusa sprowadza się przede wszystkim do służenia bliźnim, którzy potrzebują pomocy. Musimy zatem od Jezusa uczyć się odpowiadania na potrzeby najsłabszych i najmniejszych, czyli podejmować służbę miłości. Czy słyszymy te wołania cierpiących, chorych, zmartwionych i wątpiących.

Wraz z Maryją, która towarzyszy nam na drogach adwentowej wędrówki, napełniajmy nasze serca i umysły miłością , zwłaszcza w czasie Eucharystii.