Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 63

Wszystkich 84044

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU

07.12.2019

 

„A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza”.  /Mt 9, 36/

 

modlitwaepl.blogspotW dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa litującego się nad ludźmi, którzy „byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza”. Pan dostrzega każdego człowieka w jego indywidualnym położeniu i sytuacji. A przez litość najpełniej okazuje swoją wszechmoc. Jak zauważa papież Franciszek, „ świat dzisiaj potrzebuje miłosierdzia, współczucia i współcierpienia…”

 

Naśladowanie Jezusa sprowadza się przede wszystkim do służenia bliźnim, którzy potrzebują pomocy. Musimy zatem od Jezusa uczyć się odpowiadania na potrzeby najsłabszych i najmniejszych, czyli podejmować służbę miłości. Czy słyszymy te wołania cierpiących, chorych, zmartwionych i wątpiących.

 

Wraz z Maryją, która towarzyszy nam na drogach adwentowej wędrówki, napełniajmy nasze serca i umysły miłością , zwłaszcza w czasie Eucharystii.

Polecamy

Polecamy

Polecamy