Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 87

Wszystkich 77813

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU

15.09.2019

 

„Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który sie nawraca”. /ŁK 15,1-10/

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. W przypowieściach o zagubionej owcy i drachmie, które za chwilę usłyszymy, uderza nas radość Boga, radość, jaką On okazuje, kiedy odnajduje grzesznika i mu przebacza. W tym znajduje się synteza całej Ewangelii.

 

„Każdy z nas jest tą zagubioną owcą, tą zgubioną drachmą. Ale Bóg o nas nie zapomina, Ojciec nigdy nas nie opuszcza. Jest ojcem cierpliwym, zawsze na nas czeka! Szanuje naszą wolność, ale zawsze pozostaje wierny. Wsłuchajmy się w słowo Boże, które po raz kolejny mówi nam o przebaczeniu i miłosierdziu Ojca wobec każdego z nas. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.  

 

Obchodzimy dziś Dzień Środków Masowego Przekazu. Polecamy w modlitwie pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

Polecamy

Polecamy

Polecamy