Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU

15.09.2019

„Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który sie nawraca”. /ŁK 15,1-10/

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. W przypowieściach o zagubionej owcy i drachmie, które za chwilę usłyszymy, uderza nas radość Boga, radość, jaką On okazuje, kiedy odnajduje grzesznika i mu przebacza. W tym znajduje się synteza całej Ewangelii.

„Każdy z nas jest tą zagubioną owcą, tą zgubioną drachmą. Ale Bóg o nas nie zapomina, Ojciec nigdy nas nie opuszcza. Jest ojcem cierpliwym, zawsze na nas czeka! Szanuje naszą wolność, ale zawsze pozostaje wierny. Wsłuchajmy się w słowo Boże, które po raz kolejny mówi nam o przebaczeniu i miłosierdziu Ojca wobec każdego z nas. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Obchodzimy dziś Dzień Środków Masowego Przekazu. Polecamy w modlitwie pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.