Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 68

Wszystkich 77794

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

08.09.2019

 

„Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki” /Mt 1,1-16.18-23/

 

swiety joachimMaryja w tajemnicy swojego narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem.

 

Stąd w naszej diecezji przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która nie tylko jest okazją, aby podziękować Panu Bogu za Maryję, ale także za cały nasz diecezjalny Kościół – biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i za każdego wiernego.

 

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem, ale została zachowana od grzechu. Żyła normalnym ludzkim życiem, podobnie jak każdy z nas. Wpatrujmy się dziś w Maryję, która jest Matką wszystkich wierzących.

Polecamy

Polecamy

Polecamy