Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

08.09.2019

„Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki” /Mt 1,1-16.18-23/

swiety joachimMaryja w tajemnicy swojego narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem.

Stąd w naszej diecezji przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która nie tylko jest okazją, aby podziękować Panu Bogu za Maryję, ale także za cały nasz diecezjalny Kościół – biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i za każdego wiernego.

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem, ale została zachowana od grzechu. Żyła normalnym ludzkim życiem, podobnie jak każdy z nas. Wpatrujmy się dziś w Maryję, która jest Matką wszystkich wierzących.