Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

BOŻE CIAŁO 2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

20.06.2019

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba”. /Aklamacja/

IMG 1223 1Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną Bożym Ciałem.

Przeżywanie Eucharystii jest istotą wiary, gdyż potrzebujemy obecności Boga pośród nas. Tradycyjnie w tym dniu uczestniczymy wpierw we Mszy świętej, a następnie bierzemy udział w procesji do czterech ołtarzy, podczas której Jezus „zagrody nasze widzieć przychodzi”, i pragnie zobaczyć „jak się Jego dzieciom powodzi”. Innymi słowy, pragnie być z nami i pragnie być u nas.

Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie

(FOTO w galerii)