Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

DRUGI DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄT 2019

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

„Oto Matka twoja”. /Łk 19, 25/

374492 dml0 rrey2C Nuevo Leon2C Mexico 4 68W dniu wczorajszym uroczyście świętowaliśmy dzień Zesłania Ducha Świętego, czyli dzień narodzin Kościoła. Dzisiaj natomiast pragniemy oddać cześć Tej, która tegoż Kościoła jest Matką, gdyż była u jego początku i zrodziła Jego założyciela.

Obecność Maryi jako Matki Kościoła nie ustała po zakończeniu jej ziemskiego życia. Wciąż wstawia się za nami i rozlewa na dzieci Kościoła niezliczone łaski. Jedna z prefacji mszalnych dedykowanych Najświętszej Maryi Pannie wyśpiewuje tę tajemnicę w następujących słowach: [...] Gdy Apostołowie oczekiwali obiecanego Ducha Świętego, łączyła swe błagania z prośbami uczniów Chrystusa i stała się wzorem modlącego się Kościoła. Wyniesiona do niebieskiej chwały otacza macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański.

Prośmy Ją dziś gorącą, by zawsze otaczała nas i nasz Kościół swoją macierzyńską opieką.