Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 20

Wszystkich 58190

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

DRUGI DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄT 2019

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

10.06.2019

 

„Oto Matka twoja”. /Łk 19, 25/

 

374492 dml0 rrey2C Nuevo Leon2C Mexico 4 68W dniu wczorajszym uroczyście świętowaliśmy dzień Zesłania Ducha Świętego, czyli dzień narodzin Kościoła. Dzisiaj natomiast pragniemy oddać cześć Tej, która tegoż Kościoła jest Matką, gdyż była u jego początku i zrodziła Jego założyciela.

 

Obecność Maryi jako Matki Kościoła nie ustała po zakończeniu jej ziemskiego życia. Wciąż wstawia się za nami i rozlewa na dzieci Kościoła niezliczone łaski. Jedna z prefacji mszalnych dedykowanych Najświętszej Maryi Pannie wyśpiewuje tę tajemnicę w następujących słowach: [...] Gdy Apostołowie oczekiwali obiecanego Ducha Świętego, łączyła swe błagania z prośbami uczniów Chrystusa i stała się wzorem modlącego się Kościoła. Wyniesiona do niebieskiej chwały otacza macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański.

 

Prośmy Ją dziś gorącą, by zawsze otaczała nas i nasz Kościół swoją macierzyńską opieką.

Polecamy

Polecamy

Polecamy