Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

KRÓLOWEJ POLSKI 2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2019

"Tyś wielką chlubą naszego narodu" (Psalm)

Maj jest szczególny dla polskiej religijności maryjnej, a to ze względu na cześć, jaką oddajemy w tym czasie Najświętszej Maryi Pannie. Gromadząc się w kościołach, przy krzyżach i pięknie przystrojonych kapliczkach przydrożnych na nabożeństwa majowe, popularnie zwane majówkami, śpiewamy Litanię Loretańską.

Mocnym akordem jest zwykle 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy" i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją i prowadzi do swego Syna.

Prośmy dziś z ufnością Maryję, którą nasz naród wybrał na swoją patronkę, o jej dalszą matczyną opiekę nad nami.