Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

7 NIEDZIELA ZWYKŁA - SYNODALNA

24.02.2019

„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. /Łk 6,27-38/

7 NIEDZIELA ZWYKLA 2019Nasz udział we Mszy św. jest nie tylko spełnieniem obowiązku. Stanowi również okazję do modlitwy za siebie i za innych. Ofiara Chrystusa, którą wspominamy i pragniemy naśladować jest dla nas wzorem codziennego poświęcenia. Chrystus przecież oddał swoje życie za każdego z nas. Okazał nam pomoc, na którą sobie nie zasłużyliśmy. Uczynił to z miłości do każdego i każdej z nas.

W kolejnej niedzieli synodalnej pragniemy zatem na Jego wzór modlić się za rodziny, które znajdują się wielorakich potrzebach duchowych i materialnych.

Niech rozważanie słowa Bożego i przyjęcie Komunii św. pomoże nam wypracować postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby rodzin, które żyją wokół nas.