Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

03.02.2019

„Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”. /Łk 4,21-30/

jezus-nauczaWsłuchując się uważnie w słowa Ewangelii na dzisiejszą niedzielę jesteśmy świadkami tego, że Jezus na początku swojej misji i posłannictwa jest odrzucony przez mieszkańców Nazaretu, miejsca, w którym się wychował, gdzie wzrastał i gdzie przygotowywał się do podjęcia misji niesienia Bożej miłości w świecie.

Jezus mówiąc, że „żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie” wypowiada prawdę, która potem w dziejach Kościoła wielokrotnie się powtórzy i powtarza się w dzisiejszych czasach. Bowiem bardzo trudno jest być świadkiem i prorokiem wśród swoich, wśród najbliższych. Niekiedy człowiek wierzący jest narażony na wyśmianie i niezrozumienie nie tylko w sąsiedztwie, w miejscu swojej pracy, ale również we własnej rodzinie.

Bardzo trudno jest dzisiaj być świadkiem Ewangelii Chrystusowej. Mimo owej trudności trzeba się starać, bo każde świadectwo jest przyznaniem się do Jezusa i otwarciem na Jego miłość i siły by przy Nim trwać.