O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

WIELKI POST 2024

ŚRODA POPIELCOWA

14.02.2024

„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia". /2 Kor 5,20-6,3/

imagesWraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.

W Środę Popielcową stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Zmartwychwstania Chrystusa, poprzez czyny miłości, modlitwę i post czynione w szczerości serca i z głęboką wiarą.

Niech Bóg oczyści nasze serca i pozwoli wam przeżyć radość powrotu do domu Ojca, radość zmartwychwstania z grzechów, radość pokonania słabości.