O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2024

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2024

„Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. /Łk 3,15-16.21-22/

Bez nazwyPrzeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, choć w naszej tradycji polskiej klimat świąteczno-kolędowy przedłużamy do 2 lutego, czyli Święta Matki Bożej Gromnicznej.

Odchodzimy dziś od Betlejem , szopki i przybywamy nad Jordan. Tam nas prowadzi dzisiejsza ewangelia. Wsłuchując się w jej słowa, przyglądamy się Jezusowi, który z pokorą przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela.

To wydarzenie przypomina nam także nasz chrzest, który włączył nas w Kościół i w zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Prośmy Chrystusa, abyśmy potrafili w codziennym życiu korzystać z owoców chrztu świętego.