Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

TRZECH KRÓLI 2024

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2024

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie…” /Mt 2,1-12)/

Uroczystość Objawienia PańskiegoPrzeżywamy wraz z całym Kościołem Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną  popularnie - Świętem Trzech Króli.

Uroczystość ta przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary.

W tym dniu podczas Mszy Świętej błogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Mędrców. Ten znak oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.