Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 240668

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za osoby z niepełnosprawnościami

Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023

 

„Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden”. /Mt 25,14-30/


sfd.kuria.lublin74Nie wiemy, kiedy Pan Jezus powróci, bo -  jak przypomina św. Paweł – „dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy”. Dlatego trzeba nam czuwać.

 

Do czuwania zachęca nas także dzisiejsza ewangelia w "przypowieści o talentach". Nasze oczekiwanie na powtórne przyjście Pana nie może być bierne. Przecież otrzymaliśmy od Boga różne dary - talenty. Kiedy nie zatrzymujemy ich dla siebie, ale wykorzystujemy dla innych, to pomnażamy dobro, nawet wtedy, gdy nas ogarnia zniechęcenie i mamy wrażenie braku efektu pracy. Problem zaczyna sie wtedy, gdy nie zrobimy nic, gdy zrezygnujemy z wysiłku jak sługa, który otrzymał jeden talent.

 

Chrześcijanin chcąc być wiernym Ewangelii, musi być człowiekiem aktywnym, pomnażającym otrzymane od Boga talenty.

Polecamy

Polecamy

Polecamy