Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 111

Wszystkich 273231

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023

 

„Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden”. /Mt 25,14-30/


sfd.kuria.lublin74Nie wiemy, kiedy Pan Jezus powróci, bo -  jak przypomina św. Paweł – „dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy”. Dlatego trzeba nam czuwać.

 

Do czuwania zachęca nas także dzisiejsza ewangelia w "przypowieści o talentach". Nasze oczekiwanie na powtórne przyjście Pana nie może być bierne. Przecież otrzymaliśmy od Boga różne dary - talenty. Kiedy nie zatrzymujemy ich dla siebie, ale wykorzystujemy dla innych, to pomnażamy dobro, nawet wtedy, gdy nas ogarnia zniechęcenie i mamy wrażenie braku efektu pracy. Problem zaczyna sie wtedy, gdy nie zrobimy nic, gdy zrezygnujemy z wysiłku jak sługa, który otrzymał jeden talent.

 

Chrześcijanin chcąc być wiernym Ewangelii, musi być człowiekiem aktywnym, pomnażającym otrzymane od Boga talenty.

Polecamy

Polecamy

Polecamy