II NIEDZIELA w ADWENCIE 2022

2 NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. /Mt 3,1–12/

sfd.kuria.lublin140W drugą niedzielę Adwentu staje przed nami postać świętego Jana Chrzciciela. Św. Jan był tym, który rozpoznał w Jezusie obiecanego Mesjasza. On również wzywał do nawrócenia i przygotowania drogi dla Jezusa. Wzywał do przemiany życia.

Św. Jan Chrzciciel przemawiać do nas będzie przez kilka następnych dni z wielką mocą. Będzie wzywał do nawrócenia  nie tylko słowem, ale przede wszystkim własnym przykładem.

Wsłuchując się w głos tego proroka, zechciejmy i my podjąć trud nawrócenia, aby Chrystus mógł znaleźć w naszych sercach godne mieszkanie.