O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

18.09.2022

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie." /Łk 16,1-1/

indeks„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” - usłyszymy dziś przypomnienie Pana Jezusa, skierowane do każdego z nas. Warto zadać sobie pytanie, jakie miejsce w naszej hierarchii wartości zajmują dobra doczesne, a jakie Pan Bóg i życie wieczne.

Te jasne i zdecydowane słowa Jezusa, nadają właściwy kierunek naszemu życiu. Każdego dnia musimy dokonywać podstawowego i właściwego wyboru. Człowiek musi wybrać: albo chce służyć Bogu, albo mamonie.

Bo kiedyś i do nas będą skierowane słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu.

Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.