O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

04.09.2022

„Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”. /Łk 14,25-33/

pddm.pl - Uczennic Boskiego MistrzaPan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie.

Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu”.

Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam poukładać właściwie wszystkie sprawy. Za wszystkie grzechy, zaniedbania i zatwardziałość serc przepraszajmy dobrego Boga.