Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 45

Wszystkich 176288

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 08 - 15 MAJA 2022

4 Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji,  

• w sobotę - Święto św. Macieja Apostoła.

 

3. W czwartek uczniowie klas VIII z naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania, którego udzieli im Ks. Biskup Artur Ważny. Uroczystość ta odbędzie się w kościele parafialnym w Sobolowie o godz. 15:30.

 

4. Triduum przed przyjęciem bierzmowania dla młodzieży klas VIII będzie od poniedziałku do środy w naszym kościele o godz. 18:00. W środę planowana jest spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków od godz. 17:00, natomiast po Mszy świętej próba liturgii.

 

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele oraz do tradycyjnego śpiewania majówek w domach i przy kapliczkach, aby podtrzymać piękną tradycję pielęgnowaną przez naszych przodków.

 

6. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Chwastek 37, Jarosz 36, Korbut 67, Gorzula 6, Rachwał 39, Gorzula 50, Kutek 22, Klag 47, Włodek 13.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 134A i od pewnej rodziny.

 

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym mamy kolejną płytę CD z Biblią Audio (Księgi Mądrościowe).

 

9. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli!

Polecamy

Polecamy

Polecamy