O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

OGŁOSZENIA: 08 - 15 MAJA 2022

4 Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji,

• w sobotę - Święto św. Macieja Apostoła.

3. W czwartek uczniowie klas VIII z naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania, którego udzieli im Ks. Biskup Artur Ważny. Uroczystość ta odbędzie się w kościele parafialnym w Sobolowie o godz. 15:30.

4. Triduum przed przyjęciem bierzmowania dla młodzieży klas VIII będzie od poniedziałku do środy w naszym kościele o godz. 18:00. W środę planowana jest spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków od godz. 17:00, natomiast po Mszy świętej próba liturgii.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele oraz do tradycyjnego śpiewania majówek w domach i przy kapliczkach, aby podtrzymać piękną tradycję pielęgnowaną przez naszych przodków.

6. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Chwastek 37, Jarosz 36, Korbut 67, Gorzula 6, Rachwał 39, Gorzula 50, Kutek 22, Klag 47, Włodek 13.

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 134A i od pewnej rodziny.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym mamy kolejną płytę CD z Biblią Audio (Księgi Mądrościowe).

9. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli!