Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 31 GRUDNIA 2017 - 7 STYCZNIA 2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2017

 

1. Jutro w pierwszy dzień roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Uroczystość ta jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane jutro na tacę są wysyłane na cele wyznaczone przez biskupa ordynariusza.

 

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca stycznia:

üw czwartek rano o 6:30 pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. W tym dniu nie będzie spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania;

üw piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i popołudniu od 16:00;

üw piątek Msza święta wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne Kościoła;

 

3. Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli będziemy przeżywać w sobotę. W tym dniu porządek nabożeństw niedzielny. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Caritas. W tym dniu składka przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 

4. Tradycyjnie już 6 stycznia odbędzie się pochód Trzech Króli w Targowisku organizowany przez Radę Sołecką, Szkołę Podstawową oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko. W programie Msza święta w kaplicy o 14:30, przejście orszaku do WDK, jasełka w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

 

5. Wszystkie dziewczęta z DSM, które wzięły udział w kolędzie misyjnej zapraszamy w Trzech Króli na Mszę świętą o godz. 11:00 na podsumowanie tej akcji. Przy tej okazji dziękujemy tym, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych i złożyli ofiarę na projekty misyjne w krajach Afryki i Ameryki Południowej.

 

6. W tym tygodniu z racji kolędy nie będzie wieczornych Mszy świętych za wyjątkiem pierwszego piątku.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W piątek na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Targowiska: Filipowski 418, Jania 282, Świętek 407, Kardas 38, Gaj 36, Jania 140, Smolarek 12, Gajewski 119, Migdał 455, Porębski 356.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

 

10. Na zakończenie liturgii życzymy Wszystkim dobrego i owocnego Nowego Roku, który przed nami. Niech nad każdym z nas czuwa Boża Opatrzność!

 

 

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy