Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 18

Wszystkich 233083

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 18 - 25 LUTEGO 2018

5 Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: dziś gorzkie żale o 15:00, Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz dla dzieci w sobotę o 9:00.

 

2. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

3. We wtorek z racji spowiedzi wielkopostnych w parafiach naszego dekanatu Msza święta będzie wyjątkowo rano o 6:30. Intencje Mszy świętych wyznaczone na wieczór zostaną odprawione rano.

 

4. Chorych z posługą sakramentalną na święta odwiedzimy w najbliższą sobotę: ks. Proboszcz w Książnicach i Łężkowicach od godz. 8:00, ks. Krzysztof w Targowisku od godz. 10:00. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii oraz o przyjazd po księży.

 

5. W przyszłą Niedzielę Palmową na Mszach świętych dopołudniowych będzie poświęcenie palm. Na Mszę świętą o 11:00 zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci z osobiście wykonanymi palmami, które wezmą udział w konkursie. Jeśli pogoda pozwoli to liturgię rozpoczniemy 5 minut wcześniej na zewnątrz kościoła i wejdziemy procesyjnie z palmami do środka.

 

6. Caritas parafialna rozprowadza baranki, a ofiarami wspieramy biednych i potrzebujących.

 

7. Dziewczęta z DSM wraz z rodzicami własnoręcznie wykonały palmy, które będzie można nabyć po każdej Mszy świętej, a dochód uzyskany z tej akcji zostanie przeznaczony na bieżącą działalność DSM.

 

8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii został skompletowany skład Parafialnego Zespołu Synodalnego w skład którego wchodzą ks. Proboszcz jako przewodniczący, ks. Krzysztof jako zastępca, Pani Kinga Wilk jako sekretarz oraz przedstawiciele poszczególnych grup i stowarzyszeń działających w parafii. Pełna lista osób zgłoszonych do zespołu znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Krótkie spotkanie organizacyjne całego zespołu odbędzie się w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej w budynku plebanii.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych mieszkańców Targowiska: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393, Pasiut 391, Denisiuk 252

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, natomiast ofiary z przyszłej Niedzieli Palmowej będą przeznaczone na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna. Natomiast składka inwestycyjna będzie wyjątkowo tydzień później w Wielkanoc 1 kwietnia. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

 

11. Na cały tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo.

 

PARAFIALNY ZESPÓŁ SYNODALNY

w ŁĘŻKOWICACH

 

 

       1. Ks. Cwenar Krzysztof   –     przewodniczący

        2. Ks. Baran Krzysztof      –     zastępca

        3. Wilk Kinga                   –     sekretarz

4. Smaga Marek

5. Szostak Barbara

6. Bednarek Lucyna

7. Wilk Wojciech

8. Pipczyńska Teresa

9. Chwastek Bogusława

10. Długosz Grażyna

11. Pagacz Beata

12. Zaporowska Sabina

13. Musiał Zofia

14. Skalska Maria

15. Piętak Maria

16. Maślana Agata

17. Kaczor Danuta

18. Górka - Kwinta Dorota

19. Świegoda Maria

20. Drozd Dorota

21. Kołtun Przemysław

22. Kucharski Piotr

23. Kuczaj Mateusz

24. Świętek Jakub

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy