Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 117

Wszystkich 92217

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 29 MARCA - 5 KWIETNIA 2020

5 Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu Msze święte w naszym kościele według zwyczajnego porządku. W związku ze zmianą czasu Msze wieczorne będą o godz. 18:00. Przypominamy, że we Mszach świętych aż do odwołania może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje Mszy świętej i zgłosiły księżom udział w tej Mszy w kościele. Nie będzie w sobotę Mszy świętej w kaplicy w Targowisku.

 

2. Nie będzie w tym tygodniu Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Nie będzie wcześniej modlitwy różańcowej.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej spowiedzi. Prosimy wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci praktykujących 9 pierwszych piątków o przyjęcie Komunii duchowej i uspokajamy, że w tej nadzwyczajnej sytuacji nie będzie przerwania praktyki pierwszych piątków.

 

5. W przyszłą Niedzielę Palmową poświęcimy palmy na każdej Mszy, natomiast nie będzie procesji z palmami i tradycyjnego konkursu palm. Zmianę tajemnic przełożymy na maj.

 

6. Odwołujemy sobotnie sprzątanie naszego kościoła.

 

7. Wszystkich zapisanych na parafialną wycieczkę do Wiednia pod koniec kwietnia br. informujemy, że z wiadomych przyczyn ten wyjazd w tym terminie nie jest możliwy. Po negocjacjach Biura Podróży z hotelem w Wiedniu udało się przełożyć planowany wyjazd na późniejszy termin, by nie utracić wpłaconej już zaliczki. Proponowany nowy termin to 10 - 11 października 2020 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu i kolejnych zaliczek przekażemy w późniejszym terminie.

 

8. Dziękujemy za specjalne ofiary na inwestycje i parking kościelny z Targowiska nr 351, nr 391 i dwie ofiary anonimowe oraz z Książnic nr 35 i jedną anonimową.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Julia Cefal z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

1o. Dziś przed błogosławieństwem odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

11. Na cały trudny tydzień, który przed nami życzymy wszystkim Parafianom zdrowia i opieki Bożej Opatrzności! Szczęść Boże!

Polecamy

Polecamy

Polecamy