Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 48

Wszystkich 92148

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 1 - 8 MARCA 2020

1 Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

  • spowiedź święta będzie w czwartek od 16:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Wcześniej od 16:00 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Mszy zbierzemy ofiary na cele misyjne,
  • odwiedziny chorych w Książnicach w piątek od 8:30, natomiast w Targowisku od 15:00, 
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

3. W środę Msza święta z nowenną o 17:00. Pół godziny wcześniej różaniec.

 

4. W pierwszy czwartek gościć będziemy w naszej parafii ks. Stanisława Wojdaka, długoletniego ojca duchownego naszego seminarium oraz byłego misjonarza w Afryce, który przed południem odwiedzi szkoły w Książnicach i Targowisku, gdzie podzieli się swoim doświadczeniem z pracy misyjnej. Natomiast wieczorem o 17:00 ks. Stanisław będzie przewodniczył Mszy świętej i wygłosi do nas słowo. Pół godziny wcześniej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe w ramach wielkopostnego dnia skupienia i animacji misyjnej.

 

5. Uczniów klas VII wraz z rodzicami zapraszamy na spowiedź, Drogę Krzyżową i nabożeństwo pierwszopiątkowe w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

6. Od marca Msza w kaplicy w Targowisku będzie w sobotę o godz. 17:00.

 

7. Panie z parafialnego zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy świętej na plebanii.

 

8. Szkoła Maryi i Wspólnota Ain Karim, która w ostatni piątek miała u nas Drogę Krzyżową zaprasza na trzydniowe rekolekcje pod hasłem "Zacznij Wielki Post z Maryją" w dn. 6 - 8 marca 2020 r., które odbędą się w Kłaju w "Starej Plebanii". Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

 

9. Okręgowe spotkanie młodzieży z peregrynacją symboli z TAIZE odbędzie się 6 marca o 19:30 w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu wraz z ks. Krzysztofem i przedstawicielami młodzieży naszej parafii.

 

10. Dziękujemy Róży św. Marii Magdaleny z Łężkowic za poprowadzenie różańca w lutym. O poprowadzenie modlitwy w marcu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża mężczyzn św. Józefa z Łężkowic.

 

11. W nawiązaniu do zeszłotygodniowej homilii na temat Arcybractwa Honorowej Straży Serca Jezusowego zapraszamy naszych parafian do głębokiego przemyślenia i włączenia się w szeregi tegoż bractwa do pierwszego piątku w kwietniu, by można było ustalić z Ks. Biskupem oficjalny dzień przyjęcia oraz inauguracji Honorowej Straży w naszej wspólnocie parafialnej.

 

12. Od 28 lutego w kinach można obejrzeć piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy naszych Parafian do skorzystania z oferty kin i zapoznanie się z niezwykłą historią objawień, jakich doświadczyła Małgorzata Maria Alacoque (czyt. Alakok). W bocheńskim kinie REGIS film można zobaczyć codziennie do środy włącznie o godz. 16:00.

 

13.Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Nowak 232, Tylek 484, Piwowar 375A, Piwowar 375, Sumara 466, Świegoda 82, Kluch 66, Piwowar 73, Gral 165, Piwowar 361.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary od 68 rodzin na służbę kościelną w lutym. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy magnes z myślami kard. Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu.

 

15. W ostatnim tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Michała Słodkiego ze Szkocji i śp. Marię Matura z Łężkowic. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

16. Na zakończenie liturgii życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy