Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 53

Wszystkich 84034

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 16 - 23 LUTEGO 2020

6 Niedziela Zwykła

16 lutego 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• w sobotę - Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.

 

3. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii, a uczących się w szkołach poza parafią ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

 

4. Spotkanie nowych kandydatów na ministranta będzie w sobotę o 9:00 w salce.

 

5. Dziewczęta z naszego DSM w najbliższą sobotę 22 lutego wyjeżdżają na spotkanie integracyjne do GOJUMP Parku w Krakowie. Wyjazd o 9:00 spod kościoła, powrót po 14:00.

 

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma być okazją do wynagrodzenia Bogu za nasze grzechy i ma nas przygotować do przeżycia Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły adoracji w następną niedzielę.

 

7. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Stanisława Łątkę odpowiedzialnego w Diecezji Tarnowskiej za Bractwo Honorowej Straży Serca Jezusowego, który w czasie homilii przybliży nam istotne założenia tegoż bractwa, aby w naszej parafii poświęconej Sercu Jezusowemu mogło również zainaugurować swoją działalność.

 

8. W związku z tym, że szalejący w ostatnim tygodniu wiatr poczynił spustoszenie na naszym cmentarzu, bardzo prosimy o uporządkowanie grobów i usunięcie szkła z rozbitych zniczy zalegającego na alejkach i między grobami.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Korbut 338, Zięba 195, Kupisz 74, Fortuna 361, Skoczek 461, Bryl 323, Korbut 182, Piwowar 370, Kaczmarek 417, Migdał 435.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie WSD w Tarnowie oraz za ofiarę na potrzeby parafii z Książnic nr 33. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjną zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

11. Polecamy nowy nr Gościa N. oraz marcowy nr Małego Gościa dla dzieci, w którym znajdziemy szkło powiększające na Wielki Post.

 

12. W ostatnim tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Jana Kluzę z Targowiska i śp. Marię Brzyk z Łapczycy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

13. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy