Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 3

Wszystkich 99832

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 1 - 8 GRUDNIA 2019

1 Niedziela Adwentu

                                                                    1 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenie oraz na końcu czasów. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 17:00, a w sobotę o 7:00 rano. Podczas rorat będziemy realizować program z GN poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia, którego beatyfikacja odbędzie się w przyszłym roku. Każde dziecko otrzyma planszę, a na roraty dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, spośród których będą codziennie losowane nagrody. Prosimy o przynoszenie lampionów. Zachęcamy do włączenia się we wspólne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa.

 

2. W związku z nowym rokiem liturgicznym, który przeżywać będziemy pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary" i zaleceniem powizytacyjnym, chcemy ożywić w naszej parafii praktykę adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego od tego miesiąca wprowadzamy w naszej parafii godzinną adorację w ciszy w każdy pierwszy piątek przed Mszą wieczorną. Zakończymy ją Litanią do Serca PJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego oraz błogosławieństwem eucharystycznym. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w tej adoracji.

 

3. W liturgii tego tygodnia:

•we wtorek - św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

•w sobotę - św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia:

• w czwartek pomodlimy się o nowe powołania z naszej parafii;

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i popołudniu od 16:00;

• w piątek oddamy cześć Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne Kościoła;

•odwiedziny chorych w Książnicach w piątek od 8:00, a w Targowisku od 15:00.

 

5. W piątek zapraszamy młodzież z klas VII na comiesięczne nabożeństwo o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do bierzmowania.

 

6. W przyszłą drugą niedzielę Adwentu będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest toDzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Od soboty Msza w Targowisku o godz. 16:00!

 

7. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11:00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem na które serdecznie zapraszamy dziewczynki z DSM, lektorów, ministrantów oraz wszystkie dzieciaki. Rodziców prosimy wcześniej o kontakt z Panią Kościelną w zakrystii.

 

8. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za poprowadzenie różańca w listopadzie. O poprowadzenie modlitwy w grudniu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Faustyny z Książnic (Zelator - Maria Lech).

 

9. Od następnej niedzieli można nabywać świece wigilijne Caritas. Ofiara składana na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 5 zł. Natomiast w przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność z przeznaczeniem na paczki świąteczne.

 

10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:45 zapraszamy kolejnych Parafian z Książnic: Cieślik 112, Mętel 99, Wasilewska 98, Turakiewicz 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170, Rembiś 185, Górecki 208.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary na służbę kościelną w miesiącu listopadzie. Nowa lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy również za specjalne ofiary w kopertach na cmentarz z Targowiska nr 27, nr 52, nr 127, nr 297, nr 327, nr 368 i nr 371. Od dzisiaj są też do nabycia w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary (minimum 5 zł.) składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

 

12. Jak już słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę, dziś po każdej Mszy przy wyjściu z kościoła można wesprzeć kosztowną operację i leczenie 13-letniej Klaudii Mistarz z Wierzbanowej w parafii Wiśniowa. Rodzice wyrażają wdzięczność za każdy dar serca.

 

13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN. Są też grudniowe Promyczki dla dzieci ze świątecznymi naklejkami.

 

14. Na koniec dzisiejszej liturgii uwielbimy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy