OGŁOSZENIA: 22 - 29 WRZEŚNIA 2019

22 września 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

• w piątek - św. Wincentego a`Paulo, prezbitera,

• w sobotę - św. Wacława, męczennika.

2. W środę Msza święta z nowenną Nieustającą o godz. 18:00.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 19:00 w budynku plebanii. Serdecznie zapraszamy.

4. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 do salki przy kościele oraz na 10:00 do kaplicy w Targowisku, natomiast DSM na godz. 10:00 do salki za kościołem.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 września) nasza parafia będzie przeżywać Wizytację Kanoniczną, która zgodnie z KPK przypada raz na 10 lat. Ks. Biskup Stanisław Salaterski przybędzie do naszej parafii w sobotę na godz. 16:00 i odwiedzi dwoje chorych. O 17:00 spotka się na plebanii z Parafialną Radą Duszpasterską, a o godz. 18:00 odprawi Mszę świętą w kaplicy w Targowisku. W niedzielę o 7:00 nastąpi uroczyste powitanie Ks. Biskupa, prezentacja parafii przez ks. Proboszcza i Msza święta, a po niej spotkanie z Różami Różańcowymi, Parafialnym Zespołem Caritas i Parafialnym Zespołem Synodalnym. Po Mszy świętej o godz. 9:00 Ks. Biskup spotka się z LSO, Grupą młodzieżową i DSM. O godz. 11:00 uroczysta suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa i zakończenie wizytacji spotkaniem z księżmi Dekanatu Bochnia - Zachód w budynku plebanii. Zapraszamy wszystkich naszych Drogich Parafian do wspólnej modlitwy z Biskupem Stanisławem. Szczegółowy program Wizytacji jest umieszczony na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

6. W ostatnim tygodniu zakończyły się zasadnicze prace na naszym cmentarzu. Wykonano cztery alejki, na których została ułożona kostka. Praca była bardzo żmudna, gdyż trzeba było przycinać większość płyt betonowych, uzupełniać naruszone kostki przy grobach i zamontować krzesełka. Koszt całej inwestycji to 53.050 zł. Po niedzieli rozpocznie się utwardzanie terenu wokół kaplicy i uzupełnienie go na nowo kostką. W najbliższym czasie planujemy wykonać nowe drzwi do kaplicy cmentarnej, odnowić wnętrze oraz wyciąć spróchniałą lipę przed głównym wejściem na cmentarz i 2 tuje, które zagrażają grobom. Posiadamy już wymagane zezwolenia. Przy okazji bardzo dziękujemy władzom Gminy Kłaj za poszerzenie i utwardzenie drogi gminnej przy kościele i cmentarzu oraz wykonanie asfaltowego podjazdu na parking kościelny i alejki cmentarne.

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Wyrażamy wdzięczność pewnej Rodzinie z Łężkowic za przekazanie 10 tys. złotych na prace na cmentarzu oraz Zakładowi pogrzebowemu "Hades" za przekazanie 3 tys. złotych, które przeznaczymy na nowe drzwi do kaplicy. Dziękujemy również za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 448 oraz z Książnic nr 160 i nr 21. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie prac przy alejkach na cmentarzu. Z góry Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Ks. Proboszcz wraz z przewodnikiem organizuje pielgrzymkę parafialną do Koniakowa, Ustronia, Wisły i Wadowic. W programie między innymi Msza święta w rodzinnej parafii naszego byłego organisty śp. Adama Kawuloka oraz wizyta na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle - Malince. Wyjazd w sobotę 5 października o godz. 7:00 z parkingu przy kościele. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. W związku z przygotowaniem kościoła i otoczenia do wizytacji, na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Murzyn 197, Styczeń 218, Substelny 225, Migdał 207, Pustuła 62, Augustyn 200, Lisowski 69, Dąbrowska 164, Dąbrowski 238, Piwowar 67, Pilch 37, Chwastek 153, Mróz 206, Dudziak 165, Gać 70, Chmielek 223, Bochus 232, Kawalec 133, Wolak 93, Malarz 129.

10. Ogłoszenie społeczne: W Ośrodku Zdrowia w Siedlcu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów w dn. 1 października br. o godz. 8:30. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

11. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego życząc przyjemnej lektury.

12. Na najbliższy tydzień naszych obowiązków i przygotowania parafii do wizytacji niech nas umocni Boże błogosławieństwo!