Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 10

Wszystkich 252068

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 28 KWIETNIA - 5 MAJA 2019

2 Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia

28 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Z okazji Święta Bożego Miłosierdzia dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15:00 podczas którego odśpiewamy wspólnie Koronkę.

 

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy są zaangażowani w dzieło charytatywne w naszej parafii. Przy tej okazji dziękujemy tym Parafiankom, które w ostatnim czasie zasiliły szeregi naszego Oddziału Caritas.

 

3. W liturgii tego tygodnia przypada:

• w poniedziałek - Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy,

• we wtorek - Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

• w czwartek - św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła,

• w piątek - Uroczystość NMP, Królowej Polski,

• w sobotę - św. Floriana, męcz., patrona strażaków.

 

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i 3 gimnazjalnych zapraszamy wraz z rodzicami na Triduum od poniedziałku do środy na godz. 18:00. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w środę od 17:00.

 

5. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18:30, a w niedziele i święta po Mszy o 16:00. W kaplicy w Targowisku o 18:00. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach. Dzieci, które będą przychodziły na majówkę do kościoła otrzymają obrazki - puzzle z zadaniami do przyklejenia na planszy.

 

6. W czwartek (2 maja) młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w kościele w Cikowicach o godz. 18:00. W związku z tym w czwartek Msza święta w naszym kościele z majówką będzie wyjątkowo o godz. 16:30!

 

7. Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzić w piątek 3 maja. Jest to również święto państwowe. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00; 10:00 oraz po południu o 16:00. Dodatkowo w kaplicy w Targowisku Msza święta w intencji Ojczyzny o 9:00, a potem dalsza część uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości i w WDK. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca spowiedź będzie w czasie Mszy świętych i po południu od 15:30.

 

8. Uczniów klas VII zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas piątkowych Mszy świętych.

 

9. W pierwszą sobotę maja uczcimy Niepokalane Serce Maryi wieczorem o 18:00. Nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od 8:00.

 

11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy o 7:00.

 

12. Dziękujemy Paniom z Róży św. Heleny z Łężkowic za poprowadzenie różańca w kwietniu. O poprowadzenie modlitwy w maju w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża św. Anny z Targowiska (Zelator - Anna Słodka)

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382.

 

14. Ogłoszenie społeczne: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieliczce zaprasza na szkolenie rolników - hodowców trzody chlewnej w dn. 29 kwietnia br. o 10:00 w siedzibie Gminy Kłaj.

 

15. W odpowiedzi na apel Biskupa Tarnowskiego dziś po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Caritas w diecezji.

 

16. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na remont jadalni w budynku plebanii. Bóg zapłać!Zachęcamy do nabycia GN, a w nim historia paryskiej katedry Notre Dame i jej znaczenie nie tylko dla Kościoła we Francji oraz czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje?

 

17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zofię Moryc z Łysokania. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

18. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy