Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 21

Wszystkich 267949

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 MAJA - 2 CZERWCA 2024

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Wszystkie dzieci z klas III, które przyjmują Pana Jezusa do swoich serc zawierzamy Bożemu Sercu.

 

2. Od jutra do soboty zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą w ramach tzw. "białego tygodnia". W piątek pielgrzymka dzieci z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8:00.

 

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało o 7:00, oraz po południu o 16:00. Uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:00 na stadionie w Targowisku. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy ul. Szkolną w kierunku kaplicy i zakończy się przy WDK w Targowisku. Kolejność ołtarzy będzie następująca: Pierwszy przy zakładzie TT PLAST, drugi przy kaplicy, trzeci obok P. Bułatów, czwarty przy Domu Kultury. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Strażaków z OSP z terenu parafii prosimy o obecność ze sztandarami oraz o zabezpieczenie przejścia i porządek przy parkowaniu samochodów. Natomiast Panie i dziewczynki z DSM prosimy o zabranie feretronów. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań na czas przejścia procesji. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

 

4. Wjazd na miejsca parkingowe dla Parafian z Łężkowic i Książnic będzie według następującego porządku: I. wjazd w prawo za sklepem Delikatesy Centrum i ustawiamy samochody po prawej stronie wzdłuż jedni oraz na parkingu na terenie firmy TTPlast, II. wjazd z ul. Nowuhuckiej za światłami w prawo w kierunku Kłaja i następnie pierwsza w prawo w kierunku szkoły i ustawiamy samochody po prawej stronie drogi. Parafian z Targowiska prosimy, aby nie przyjeżdżać samochodami. Nad parkowaniem czuwać będą strażacy.

 

5. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 11:00. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiatki. W związku z oktawą Msza święta w sobotę w kaplicy w Targowisku będzie o 16:00!

 

6. Spowiedź z okazji Bożego Ciała będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do skorzystania.

 

7. W piątek kończymy nabożeństwa majowe, a od soboty rozpoczyna się miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać bezpośrednio po Mszy świętej o 18:00 przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem, odmawiając lub śpiewając Litanię do Serca Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. W soboty po Mszy świętej o 6:30.

 

8. Za tydzień dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii świętej na Mszy świętej o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od 17:00, natomiast po Mszy świętej próba liturgii w kościele.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła i otoczenia na niedzielę oraz za dar ołtarza w postaci kompletu ampułek, dwóch paten komunijnych, podstawy pod Mszał i kropidła. Na sobotę na godz. 7:00 prosimy o posprzątanie rodziców dzieci z klas IV.

 

10. Egzamin przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla wszystkich uczniów klas VII z naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek w naszym kościele w następującym porządku:

- o godz. 15:00 – kl. VII ze SP w Książnicach,

- 0 godz. 16:00 – kl. VII ze SP w Targowisku.

Obecność wszystkich uczniów i przynajmniej jednego z rodziców lub prawnych opiekunów na egzaminie obowiązkowa.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska pewna Rodzina. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN oraz Małego Gościa na czerwiec z dekoracją na Boże Ciało

 

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień!

Polecamy

Polecamy

Polecamy