Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

OGŁOSZENIA: 26 MAJA - 2 CZERWCA 2024

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2024 r.

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Wszystkie dzieci z klas III, które przyjmują Pana Jezusa do swoich serc zawierzamy Bożemu Sercu.

2. Od jutra do soboty zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą w ramach tzw. "białego tygodnia". W piątek pielgrzymka dzieci z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8:00.

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało o 7:00, oraz po południu o 16:00. Uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:00 na stadionie w Targowisku. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy ul. Szkolną w kierunku kaplicy i zakończy się przy WDK w Targowisku. Kolejność ołtarzy będzie następująca: Pierwszy przy zakładzie TT PLAST, drugi przy kaplicy, trzeci obok P. Bułatów, czwarty przy Domu Kultury. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Strażaków z OSP z terenu parafii prosimy o obecność ze sztandarami oraz o zabezpieczenie przejścia i porządek przy parkowaniu samochodów. Natomiast Panie i dziewczynki z DSM prosimy o zabranie feretronów. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań na czas przejścia procesji. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

4. Wjazd na miejsca parkingowe dla Parafian z Łężkowic i Książnic będzie według następującego porządku: I. wjazd w prawo za sklepem Delikatesy Centrum i ustawiamy samochody po prawej stronie wzdłuż jedni oraz na parkingu na terenie firmy TTPlast, II. wjazd z ul. Nowuhuckiej za światłami w prawo w kierunku Kłaja i następnie pierwsza w prawo w kierunku szkoły i ustawiamy samochody po prawej stronie drogi. Parafian z Targowiska prosimy, aby nie przyjeżdżać samochodami. Nad parkowaniem czuwać będą strażacy.

5. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 11:00. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiatki. W związku z oktawą Msza święta w sobotę w kaplicy w Targowisku będzie o 16:00!

6. Spowiedź z okazji Bożego Ciała będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do skorzystania.

7. W piątek kończymy nabożeństwa majowe, a od soboty rozpoczyna się miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać bezpośrednio po Mszy świętej o 18:00 przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem, odmawiając lub śpiewając Litanię do Serca Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. W soboty po Mszy świętej o 6:30.

8. Za tydzień dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii świętej na Mszy świętej o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od 17:00, natomiast po Mszy świętej próba liturgii w kościele.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła i otoczenia na niedzielę oraz za dar ołtarza w postaci kompletu ampułek, dwóch paten komunijnych, podstawy pod Mszał i kropidła. Na sobotę na godz. 7:00 prosimy o posprzątanie rodziców dzieci z klas IV.

10. Egzamin przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla wszystkich uczniów klas VII z naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek w naszym kościele w następującym porządku:

- o godz. 15:00 – kl. VII ze SP w Książnicach,

- 0 godz. 16:00 – kl. VII ze SP w Targowisku.

Obecność wszystkich uczniów i przynajmniej jednego z rodziców lub prawnych opiekunów na egzaminie obowiązkowa.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska pewna Rodzina. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN oraz Małego Gościa na czerwiec z dekoracją na Boże Ciało

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień!