Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 195

Wszystkich 265416

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 14 - 21 KWIETNIA 2024

3 Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zdobądźmy się na odwagę, by otworzyć Pismo Święte i przeczytać dowolny fragment rodzinnie albo osobiście przynajmniej raz w tym tygodniu.

 

2. Od dzisiaj od godz. 16:30 do poniedziałku 15 kwietnia do godz.14:00 relikwie bł. Rodziny Ulmów będą gościły w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Wszystkich chętnych, a szczególnie małżonków z dziećmi zapraszamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych uroczystościach. W poniedziałek 15 kwietnia o godz. 10:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodzin ze wszystkich parafii naszego dekanatu. Szczegółowy program jest na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na wieczorną Mszę świętą i próbną spowiedź o godz. 18:00.

 

5. Przyszła niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Tarnowie.

 

6. W następną niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, a na zakończenie będzie indywidualne błogosławieństwo.

 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 prosimy kolejne rodziny z Książnic: Pilch 37, Chwastek 153, Mróz 206, Dudziak 165, Gać 70, Chmielek 223, Bochus 232, Nachyła, Kawalec 133, Wolak 93, Malarz 129.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na Caritas diecezjalną wyniosły: 1250 zł., natomiast ofiary ze skarbonek składane przez dzieci jako jałmużna postna wyniosły: 900 zł. Całość tej kwoty przekazujemy do dyspozycji Caritas parafialnej.

 

9. Zachęcamy do nabycia Gościa N., w którym przeczytamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. Są także Promyczki dla dzieci oraz czasopisma misyjne.

 

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Chwastek z Łężkowic. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

 

11. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego!

Polecamy

Polecamy

Polecamy