OGŁOSZENIA: 10 - 17 CZERWCA 2018

Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

10 czerwca 2018 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wyrażamy wdzięczność ks. Prałatowi Alfonsowi Górowskiemu - proboszczowi Parafii św. Jakuba Ap. w Tuchowie za Słowo Boże dziś wygłoszone i przewodniczenie uroczystej Sumie Odpustowej.

2. W liturgii tego tygodnia wypada wspomnienie:

• w poniedziałek - św. Barnaby, Apostoła,

• we wtorek - bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenników,

• w środę - św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

• w czwartek - bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

3. Od poniedziałku do piątku w czasie wieczornych Mszy świętych tuż przed błogosławieństwem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

5. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas drugich gimnazjalnych i klas VII odbędzie w najbliższy czwartek (14 czerwca) w naszym kościele w następującym porządku:

Obecność wszystkich uczniów i przynajmniej jednego z rodziców na egzaminie obowiązkowa!

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 19:00 w budynku plebanii. Prosimy wszystkich o punktualne przybycie.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim o godz. 11:00.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na odpust. O posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 7:00 prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Świętek 439, Sikora 450, Sułko 507, Chudecki 521, Chyrc 307, Kluza 354, Gądek 193, Jamrozowicz 328, Chudecki 336, Kampe 35.

9. Bardzo dziękujemy Pani Drozd i Pani Wilk z Łężkowic za odnowienie feretronu z wizerunkiem Pana Jezusa.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary składane przy wyjściu do puszek na UPJPII. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

11. Na koniec dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować dzisiejszą uroczystość odpustową. Dziękuję Pani Kościelnej za wystrój kościoła, Panu Organiście, LSO, DSM, Paniom niosącym feretrony, strażakom z OSP, dzieciom komunijnym oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus Wszystkim wynagrodzi!